e-MBA Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

e-MBA Diploması, örgün eğitim diploması ile eşdeğer midir?

Evet, e-MBA programına kayıt olan öğrenciler, örgün öğretim öğrencilerinin tüm haklarına (kütüphane, soysal imkânlardan yararlanma, askerlik tecili gibi) sahiptirler ve aynı diplomayı alırlar.

e-MBA nedir?
Çukurova Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü çatısı altında yürütülen ve YÖK tarafından onaylanmış olan İşletme Anabilim Dalı Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans Programlarını verilen addır. Kısaca işletme yüksek lisansının internet üzerinden sunulan şeklidir.

Kimler başvurabilir?
Fakülte veya 4 yıllık yüksekokul mezunu olan her branştan aday başvuruda bulunabilir.

e-MBA programlarını ne kadar zamanda tamamlamak gerekir?
e-MBA programları 2 yarıyılda (1 yıl) tamamlanabilir. Ancak derslerin veya dönem projesinin uzaması halinde programlar 4 yarıyıla kadar uzatılabilir.

e-MBA programları kaç krediden oluşmaktadır?
e-MBA programları toplam 30 krediden (üçer krediden oluşan 10 ders) oluşmaktadır. 30 kredi haricinde bir de dönem projesi hazırlanması gerekmektedir. 30 kredi zorunlu ve seçmeli derslerden oluşmaktadır. Daha fazla bilgi için programların web sayfasına buradan ulaşmak mümkündür.

ALES veya Dil Puanı gerekli mi?
Hayır. Uzaktan Eğitim programlarında ALES sınav şartı aranmamaktadır. Ayrıca dil sınavı zorunluluğu yoktur.

Üniversite'ye ne sıklıkta gelmem gerekli?
Üniversiteye, mülakat sınavı haricinde her dönem sonu bir kez final sınavları için gelmeniz gerekmektedir. Diğer tüm eğitim, ödev ve sınav işlemleri internet üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Öğrenci Girişi

Kullanıcı Adı :


Şifre :